شهادت مظلومانه بانوی مصری نشانه مرگ عدالت در جوامع غربی است

0

علی جوادی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس درخصوص شهادت مروه الشربینی بانوی محجبه مصری، اظهار داشت: به شهادت رساندن هولناک این بانوی مصری در آلمان و اتفاقات مشابه این شواهد و اسنادی است بر این ادعا که نظام حاکمیت لیبرال دموکراسی و آنچه که امروز داعیه حکومت‌داری کشورهای غربی و اروپایی به شمار می‌رود به بن‌بست رسیده و در حال نابودی است.
این فعال دانشجویی با بیان اینکه شهادت این بانوی مصری گواهی بر این مدعاست که عدالت در اروپا معنایی ندارد، تصریح کرد: حاکمیت در اروپا از اعمال عدالت ناتوان و تهی شده و در واقع اروپایی‌ها تمایلی برای اجرای عدالتی که منافع آنها را تحت‌الشعاع قرار دهد، ندارند.
جوادی در ادامه گفت: این اتفاق اثبات می‌کند که در جوامع به اصطلاح مدرن غربی، عدالت در هیچ سطحی از رسیدگی به شکایات مردم رعایت نشده و حتی دادگاهی که برای اعمال عدالت ساخته شده، تبدیل به محلی برای تضییع حق مسلم یک زن مسلمان می‌شود.
وی همچنین با اشاره به نحوه پوشش خبری این اقدام ضدانسانی در آلمان با پوشش خبری قتل مشکوک ندا آقا سلطان در حوادث هفته‌های گذشته تهران، تصریح کرد: با تحلیل این اتفاقات و با مقایسه پوشش خبری شهادت این بانوی مصری با دیگر تفاقات در این سطح می‌توانیم هدفدار عمل کردن رسانه‌های وابسته به جریان‌‌های لیبرال دموکراسی را مشاهده کنیم.
دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه در رسانه‌های غربی برخی اسامی مانند رکسانا صابری، شیرین عبادی و ندا آقا سلطان مدت‌ها بعنوان اولین سوژه خبری مطرح بود، خاطرنشان کرد: اما امروز شاهدیم خانمی مسلمان که به اینگونه به شهادت می‌رسد به دلیل تفاوت نگاه در رسانه‌های وابسته به جریانات صهیونیستی، هیچ اخباری از وی منتشر نمی‌شود.
وی اضافه کرد: این خانم مصری با سه خانم دیگر چه تفاوتی دارد که آن سه را آنگونه حمایت و این زن مصری را از یاد می‌برند، مگر هرچهار نفر آن‌ها انسان نیستند؟
این فعال دانشجویی همچنین تصریح کرد: رسانه‌های غربی در راستای منافع حاکمان سیاسی خود حرکت می‌کنند و این نشان دهنده آن است که حاکمان منافق‌سیرت غرب از زن‌ها و اتفاقاتی از این دست برای هدف‌های سیاسی خود بهره می‌جویند و این سوء‌استفاده‌ها فقط منفعت آن طبقه محدود و ذی‌نفوذ حاکمان غربی را تامین می‌کند.
جوادی در پایان با اشاره به تجمعی که دانشجویان در مقابل سفارت آلمان در اعتراض به سکوت سران این کشور در واکنش به شهادت مروه الشربینی انجام می‌دهند، اظهار داشت: این تجمع فردا شنبه در راستای اعلام انزجار از نحوه برخورد کشورهای اروپایی بخصوص آلمان در مورد احقاق حق ملت‌ها و بخصوص این بانوی مصری برگزار می‌شود و جامعه اسلامی دانشجویان نیز پابه‌پای دیگر تشکل‌های دانشجویی در این تجمع شرکت خواهد کرد.

پاسخ دهید