جنازه نمادین شهیده حجاب در تهران تشییع شد

0

مردم تهران پس از اقامه نماز جمعه با حضور در مراسم تشییع جنازه نمادین “مروه الشربینی” که “شهیده حجاب” لقب داده شده، یاد او و قداست حجاب اسلامی را پاس داشتند.

به گزارش سایت خبری خاتون نمازگزاران با حمل تابوت نمادین مروه الشربینی شعارهای “ای خواهر شهیدم شهادتت مبارک”، “قسم به خون پاکت، راهت ادامه دارد”، “الموت لاسراییل” و “الموت لامریکا” خشم خود را از شهادت مظلومانه زن محجبه مصری در محضر دادگاه آلمانی ابراز داشتند.
مروه الشربینی بانوی مصری مقیم آلمان که در جلسه رسیدگی به شکایتش از یک آلمانی مزاحم در یک دادگاه آلمان حاضر شده بود، مورد حمله وحشیانه متهم قرار گرفت و در برابر چشمان فرزند خردسال و شوهرش و پلیس و عوامل دادگاه، با ضربات متعدد چاقو به شهادت رسید.
مراسم نمادین تشییع جنازه الشربینی از دانشگاه تهران محل برگزاری نماز جمعه آغاز شد و تابوت نمادین بر دوش چند نفر از بانوان نمازگزار تا میدان فلسطین تشییع شد.
همچنین در پایان این مراسم چند نفر از خواهران مسلمان ضمن ایراد سخنرانی برای حضار، سکوت مجامع غربی مدعی حقوق بشر را محکوم کرده و خواستار پیگیری قتل این بانوی مسلمان شدند.
یکی از سخنرانان گفت: “اگر قاتل مصری و مقتول آلمانی بود، آیا کشورهای غربی باز به همین شکل عکس العمل نشان می دادند؟ بنابراین ما زنان مسلمان سکوت نکرده و بیداری دنیا در برابر این جنایت نژاد پرستانه و ضد مذهب را می طلبیم.”
وی همچنین تاکید کرد رییس جمهوری آمریکا از کشته شدن “ندا آقاسلطان” اظهار تاسف کرده و اشک تمساح می ریزد، اما شهادت مروه الشربینی را امری داخلی و سخیف معرفی می کند.
سخنان وی با شعارهای “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر آلمان فاشیست” راهپیمایان همراه شد.
سخنران دیگر این مراسم نیز ضمن انتقاد از رسانه های غربی گفت: “خانمی در تظاهرات اغتشاشگران تهران به طرز مشکوکی در یک کوچه کشته می شود، تمام رسانه های غربی فیلم آن را بارها پخش می کنند. اما در دادگاهی که دوربین های مداربسته همه تصاویر را ضبط می کند، حتی یک عکس از کشته شدن زن مسلمان مصری متشر نمی شود.”
این بانوی مسلمان هدف مدعیان حقوق بشر از سکوت در برابر این ظلم را مقابله آنان با اسلام دانست و افزود: “حجاب، سمبل مبارزه با تفکر نژاد پرستانه غربی است.”
برخی از حضار با سر دادن فریادهایی عملکرد “شیرین عبادی” حقوقدان ایرانی را سرزنش کردند و از سخنران خواستند اظهارات وی را محکوم کند.
سخنران مراسم اظهار داشت: “کسانی که مدعی حقوق بشر و روشنفکری بوده و فکر می کنند با بلغور کردن واژه های غربی می توانند در مملکت ما مثل افغانستان و عراق تفرقه ایجاد کنند و امنیت را به خطر اندازند، در اشتباه اند. زیرا مردم ما گوش به فرمان ولایت دارند و متفرق نمی شوند.”
در این مراسم متونی به زبان های انگلیسی و عربی قرائت شد که در آنها سکوت سازمان های بین المللی، سران کشورهای غربی و نیز عربی مورد نکوهش قرار گرفته است.
همچنین در پایان مراسم تشییع جنازه نمادین شهیده حجاب در تهران، بیانیه ای قرائت شد که در آن آمده است: “شمایی که از دادگاه رکسانا صابری سخن ها گفتید و می گویید که دل مادران جریحه دار شده است، چرا سکوت کرده اید، ما شکایت به کدامین دادگاه بین المللی می توانیم ببریم که همه چشم خود را بر این حقیقت بسته اند و سازمان های بین المللی تحت نفوذ استکبار و لابی صهیونیسم قرار دارند.”
در این بیانیه از تمامی زنان آزاده جهان بویژه زنان مسلمان خواسته شده در برابر این ظلم ساکت ننشینند.
در بند دیگر بیانیه آمده است: “همچنین از دولت جمهوری اسلامی ایران خواسته شده تا در روابط خود با اینگونه کشورها تجدید نظر کند.”
همچنین از دادگاه های بین المللی و قوه قضاییه خواسته شده تا شهادت مروه الشربینی را پی گیری کنند.

پاسخ دهید