المنار: شهادت “الشربینی ” نشانگر تبعیض اروپا علیه مسلمانان است

0

سایت خبری خاتون: شبکه خبری المنار لبنان گزارش داد که شهادت “شهیده حجاب ” که قربانی نژادپرستی شد، نشانگر تبعیض اروپا علیه مسلمانان است.

به گزارش خاتون به نقل از شبکه خبری المنار لبنان، در پی شهادت زن مسلمان باردار مصری در آلمان که مشهور به “شهیده حجاب ” شد، خشم عمومی مسلمانان جهان به خصوص مردم مصر پس از مراسم خاکسپاری وی و برگزاری تظاهرات در مصر اوج گرفت.
مردم مصر روز سه‌شنبه در زادگاه “مروه الشربینی “، با برپایی تظاهراتی قتل شربینی را نژادپرستانه خواندند.
خانم الشربینی زن مصری در شهر ساحلی اسکندریه مصر در روز دوشنبه در میان جمعیت معترض به شهادت وی به خاک سپرده شد و هموطنان او خواستار مجازات عامل قتل وی شدند.
الشربینی که یک محقق مصری بود و در آلمان زندگی می‌کرد، چهارشنبه هفته گذشته در داخل یکی از دادگاه‌های آلمان در شهر “درسدن ” با ۱۸ ضرب چاقو در مقابل دیدگان فرزند سه ساله خود کشته شد.
این حادثه با درگیری لفظی بین الشربینی و این مرد در پارکی در شهر درسدن شروع شد که در ادامه فرد آلمانی این زن مصری را به خاطر حجاب تروریست خطاب کرد و با حمله به او روسری وی را از سرش برداشت، در ادامه با شکایت زن به دادگاه آلمان، این فرد آلمانی محکوم به پرداخت ۷۵۰ یورو می‌شود.
این زن مصری زمانی تروریست خطاب قرار گرفت که تنها از قاتل خود درخواست کرده بود که اجازه دهد تا پسر سه ساله‌اش به نام مصطفی از یک تاب در پارک استفاده کند.
معترضین به شهادت مروه در تظاهرات ضدنژادپرستی خود شعار می‌دادند: “معبودی جز خدا وجود ندارد و آلمانها دشمن خدا هستند. ”
“رمزی عزالدین رمزی “، سفیر مصر در آلمان به شبکه العربیه گفت که نتیجه بازرسی ها در روزهای آتی اعلام خواهد شد اما تأکید کرد که قانون مصرخواستار حبس ابد قاتل مروه است.
“الطارق الشربینی “، بردار مروه نیز خواستار قصاص در ارتباط با قتل خواهرش شد و گفت که قاتل باید قصاص شود.
“مروه الشربینی ” در حالی توسط قاتل ۲۸ ساله به شهادت رسید که ۳ ماهه باردار بود و کودک سه ساله‌اش نیز در دادگاه حضور داشت.
در پی شهادت الشربینی، شیخ “محمد سید طنطاوی ” شیخ الازهر به خبرگزاری مصری “منا ” اعلام کرد: قاتل یک تروریست است که باید به دلیل عملی که انجام داده به سخترین مجازات محکوم شود. کاری که او انجام داده است ناقض ارزشهای انسانی،شرم،
حیا و مذهب است.
هنگامی که همسرالشربینی برای نجات همسرش از ضربات چاقو به کمک وی رفت توسط ماموران امنیتی دادگاه آلمان هدف شلیک گلوله قرار گرفت و قاتل الشربینی همچنین ضرباتی با چاقو به وی وارد آورد.
برادر الشربینی به “منا ” اعلام کرد: گارد امنیتی آلمان به سمت همسر الشربینی تیراندازی کرد چون گمان می‌کرد از آنجایی که او همانند آلمانها بور نیستند پس یک فرد تهاجمی است.
“عبدل عظیم حامد “،سردبیر روزنامه مصری “الشروق ” در واکنش به شهادت الشربینی گفت: اگر قربانی یک یهودی بود بی‌شک غوغا و جنجال بیشتری در جهان به پا می‌شد.
وی در ادامه افزود: چیزی که ما هم‌اکنون می‌خواهیم کمی توجه به قتل مادر جوان بی‌گناهی است که به دست یک نژاد‌پرست به قتل رسیده است.

پاسخ دهید