اعضای بدن دختر قهرمان کاراته جان ۵ نفر را نجات داد

0

قلب، دو کلیه، کبد و قسمتی از استخوان رویا سادات حسینی، قهرمان کاراته کشور که هفته پیش بر اثر تصادف رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، دقایقی پیش در بیمارستان امام خمینی(ره) تهران اهدا شد تا جان ۵ بیمار درمانده را نجات دهد.

به گزارش فارس، مادر رویا، قهرمان ۱۸ ساله کاراته کشور که ۲۹ مرداد در بزرگراه تهران – قم بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود دقایقی پیش قبل از عمل اهدای اعضای عضو در بیمارستان امام خمینی(ره) گفت: زیباترین کاری که می‌توانستم انجام دادم و با این کار احساس می‌کنم رویای من هنوز زنده است.

وی افزود: دخترم خیلی فعال و پر انرژی بود و کاراته را خیلی دوست داشت. شب قبل از حادثه که مسابقه داده بود با هم صحبت کردیم و الان می‌توانم بگویم دوست دارم آن افرادی که اعضای دخترم را می‌گیرند خوب شوند و من آنها را ببینم.

سید اسماعیل حسینی پدر رویا سادات حسینی نیز گفت: شب قبل از مسابقه با دخترم صحبت کردم. قرار بود فردای آن روز از تهران به قم برگردند. ساعت ۱۰ صبح روز حادثه به ما اطلاع دادند که یک تصادف جزئی انجام شده است و دخترم را به همراه چند نفر از دوستانش به بیمارستان حضرت معصومه (س) قم منتقل کرده‌اند. من همان جا با خدای خودم نجوا کردم که خدا کند دخترم ضربه مغزی نشده باشد.

پس از رسیدن من به بیمارستان اطلاع دادند که ۳ نفر از دوستان دخترم کشته شدند و از همان روز اول به ما گفتند که رویا مرگ مغزی شده است و ما هم برای سلامت او در منزل دعا کردیم اما انگار قرار بود رویا برود.

وی افزود: من به توصیه پزشکان حاضر شدم با بهترین کار ممکن یعنی اهدای اعضای فرزندم مواقفت کنم. اکنون احساس می‌کنم الان دخترم زنده است و چند خانواده ۷۰ تا ۸۰ نفری که اعضای دخترم را می‌گیرند برای او دعا می‌کنند و با این کار بهشت نصیب او می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این لحظات فقط از خدا صبر می‌خواهم گفت: با این کار آخرت دخترم را نجات می‌دهم و روحش را شاد می‌کنم. فقط می‌گویم« راضی‌ام به رضای خدا.»

عمه رویا هم گفت: پدر و مادر رویا زیباترین کار را انجام داد. آنها روح بزرگی دارند. قرار گرفتن در این شرایط سخت است و شاید هر کسی این کار را انجام ندهد. اگر هر کدام از افرادی که اعضای فرزند برادرم را می‌گیرند کار خیری انجام دهند ثواب آن برای رویا نیز نوشته می‌شود و از نظر ما رویا هنوز زنده است.

وی افزود: مادر رویا خودش یک بیمار کلیوی است که یک کلیه پیوند گرفته است و می‌تواند بفهمد که یک خانواده پیوندی چه زجری را متحمل می‌شوند و با پیوند کلیه یک نفر یک خانواده نجات می‌یابد.

عباس خدادادی، مسئول هماهنگ‌کننده واحد پیوند و فراهم‌آوری اعضای بیمارستان امام خمینی(ره) نیز گفت: وقتی موضوع اهدای عضو با خانواده حسینی مطرح شد آنها با روی باز پذیرفتند و این در حالی است که متأسفانه ۸۰ درصد موارد درخواست پیوند به شکست می‌انجامد و خانواده‌ها راضی به این کار نمی‌شوند.

وی افزود: کبد رویا سادات حسینی در شیراز و قلب، دو کلیه و قطعه‌ای از استخوان وی امروز در تهران پیوند خواهد شد.

به گزارش فارس رویا سادات حسینی قهرمان کاراته سبک کیوکوشین ساکن قم چند روز پیش در بزرگراه تهران- قم به علت تصادف دچار تروما و مرگ مغزی شده و امروز پس از تأیید مرگ مغزی وی از سوی تیم تشخیص مرگ مغزی، با رضایت خانواده‌اش قلب، دو کلیه، کبد و قطعه‌ای از استخوان وی به بیماران نیازمند اهدا و پیوند می‌شود.

پاسخ دهید