استفاده نامطلوب از تکنولوژی و طلاق عاطفی

0

یک کارشناس مسائل زنان گفت: زن و شوهر باید اسیر محبت یکدیگر باشند و آنقدر به یکدیگر محبت ورزند که به عشق تبدیل شود و این موضوع را به اعضای خانواده منتقل کنند.

خانوادهعشرت شایق، کارشناس مسائل زنان و فعال فرهنگی و اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تحکیم  خانواده در جامعه اظهار داشت: برای استحکام یک ساختمان همیشه مواد مناسب لازم است بنابراین برای پایه گذاری یک خانواده مستحکم باید محبت بین زن و مرد در زندگی مشترک ایجاد شود. 

وی با بیان اینکه اگر زن و مرد با یکدیگر تفاهم داشته باشند خیلی از مسائل ساده و مشکلات حل می‌شود، ادامه داد: محبت باید بین زن و شوهر زیر یک سقف وجود داشته باشد وبین  آنها باید محبت ارتباطی،‌اقتصادی، رفتاری و خانوادگی وجود داشته باشد؛‌ همیشه ما فراموش کنیم که دو عضو از دو جنس متفاوت و از دو خانواده متفاوت و تربیت متفاوت قرار است زیر یک سقف زندگی کند بنابراین تفاوت و اختلاف سلیقه نیز وجود دارد که باید این موضوعات را مدنظرقرار دهیم.

شایق با بیان اینکه خانواده از مهم‌ترین ارکان جامعه است که باید به آن احترام و به محیط خانه مقدس نگاه کنیم، اظهار داشت: محبت باید از طریق ارتباط عاطفی زن و مرد در خانه به فرزند منتقل شود و فرزندان نیز شاهد محبت و خون‌گرمی پدر و مادر خود با آنها باشند تا بتوانند به راحتی با والدین خود صحبت کنند.

* به داشته‌های خود افتخار و به نداشته‌های حسرت نخوریم

این کارشناس مسائل زنان با اشاره به اینکه مرد باید در زندگی مشترک آنچه درآمد دارد برای خانواده خود بیاورد و آنها از درآمد وی باخبر باشد و در مقابل زن نیز باید در برابر این درآمد امانتدار بوده و دچار تجمل‌گرایی و ریخت و پاش نشود، عنوان کرد: انسجام خانواده‌ها باید در کشور ما جزو اولویت‌ها قرار گیرد و بیشتر به داشته‌هایمان افتخار کرده و به نداشته‌ها حسرت نخوریم چراکه اگر به نداشته‌های خود حسرت بخوریم اختلاف را به دنبال دارد.

شایق ادامه داد: در برخی از خانواده‌ها طلاق عاطفی به چشم می‌خورد به شکل اینکه زیر یک سقف زندگی می‌کنند ولی هر کس به کار خود رسیده و هیچ گاه برای صحبت کنار هم نیستند در واقع با پیشرفت تکنولوژی دانش به وجود آمده است و افرا درد خانواده‌ها دچاراستفاده بی‌رویه از تکنولوژی شده اند و دیگر برای درد و دل و صحبت تکنولوژی را به خانواده ترجیح می‌دهند که این خود یک معضل است.

*هیچ زن و شوهری نباید بگذارد که زندگی‌اش عادی شود

وی با اشاره به اینکه برخی از خانواده‌ها خانه را با هتل و خوابگاه اشتباه گرفتند و دچار زندگی دیجیتالی شده اند و فرزند دیجیتالی نیز تربیت می‌کنند، افزود: هیچ زن و شوهری نباید بگذارد که زندگی‌اش عادی شود و تا حدوی باید قناعت را پیشه کند .

این کارشناس مسائل زنان با بیان اینکه استفاده نامطلوب از تکنولوژی ، طلاق عاطفی را به دنبال خواهد داشت،‌اظهار داشت: زن و شوهر باید اسیر محبت یکدیگر باشند و آنقدر به یکدیگر محبت ورزند که به عشق تبدیل شود و این موضوع را به اعضای خانواده منتقل کنند، همچنین ذلت کمبود شخصیت را به دنبال داشته و بنابراین ندیدن اشکالات باید محبت زن و شوهر را افزایش می‌دهد.

پاسخ دهید