گفته‌ها و عملکردهای مسئولان در امور زنان متناقض است

0

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه عملکرد مسئولان با تأکیدات و سخنان رئیس جمهور در توجه به امور زنان متناقض است و باعث شده است تا گفته‌ها و عملکردها با هم متفاوت باشد.

خبرگزاری فارس: گفته‌ها و عملکردهای مسئولان در امور زنان متناقض است

فاطمه آلیا با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه اگر برای یک پست زنان و مردانی با شایستگی‌های یکسان وجود دارد زنان در اولویت انتصاب و استخدام قرار بگیرند، گفت: با توجه به این سخنان انتظار داشتیم عملکردی را که از طرف دستکاه‌های مختلف شاهد هستیم متفاوت با عملکرد کنونی باشد.

وی ادامه داد: وعده‌های رئیس جمهور در حوزه زنان توسط معاونان وی اجرایی نمی‌شود و از جمله این موارد عملکرد متناقض در خصوص پست مشاور امور بانوان و همچنین اجرایی نشدن مواردی مانند قانون افزایش مرخصی زایمان است که متأسفانه همچنان در خصوص این قوانین سخنان ضد و نقیض شنیده می‌شود.

آلیا اظهار داشت: لازم است برای جلوگیری از موازی کاری، اتلاف وقت و ارتقای بهره‌وری مسئولان در عمل هماهنگ با وعده‌های داده شده دولت و در جهت احقاق وعده‌های داده شده حرکت کنند.

این عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: همچنین اخباری که در خصوص تغییر رؤسای یکی از دانشگاه‌ها که ریاست آن بر عهده یک خانم بود شنیده می‌شود در تناقض با وعده‌های داده شده است و حداقل خود دولت باید وعده‌ها و توصیه‌های خود را مورد غفلت قرار ندهد.

آلیا افزود: حذف پست مشاور امور بانوان نیز یکی از مواردی است که در مورد آن عمل مدیران با وعده‌ها و سخنان آنها متفاوت است و حرفی زده می‌شود که در عمل اجرایی نمی‌شود و هم اکنون گزارش‌هایی رسیده می‌شود که پست مشاور امور بانوان متزلزل شده است.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از این موضوعات ممکن است موافقان و مخالفانی داشته باشد اما در خود کابینه دولت هماهنگی دیده نمی‌شود.

پاسخ دهید