بخش جوانان وزارت ورزش فاقد کارایی و صوری است

0

عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناکارآمدی حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بخش جوانان این وزارتخانه فاقد کارایی لازم و صوری است.
محمد حسن‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با اشاره به مشکلات جوانان در حوزه اشتغال و ازدواج گفت: وقتی به شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان مراجعه کنیم متوجه می‌شویم که عملاً این وزارتخانه هیچ مسئولیتی در خصوص اشتغال و ازدواج جوانان ندارد.

وی افزود: جالب اینجاست که در این مدت هیچ وزارتخانه‌ای نسبت به تأمین اشتغال جوانان احساس مسئولیت نکرده است حتی وزارت کار و امور اجتماعی نیز صرفاً به روابط میان کارگر و کارفرما می‌پردازد و با بیکاران کاری ندارد بنابراین ایجاد اشتغال موضوعی است که هنوز متولی خاصی برای آن در نظر گرفته نشده است.

این عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر به بحث ازدواج و وام ازدواج جوانان بپردازیم باز هم وزارت جوانان نمی‌تواند اقدامی را انجام دهد چرا که بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار باید اقدامات اساسی را صورت دهند و در زمینه اوقات فراغت نیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی اصلی آن محسوب می‌شود.

حسن‌نژاد ادامه داد: خواسته ما از دولتمردان این است که جوانان را به عنوان سرمایه‌های این کشور غنیمت بدانند چرا که این جوانان هستند که با سرمایه‌گذاری بر روی آنها می‌توان در کوتاه‌مدت برای توسعه و عمران و آبادانی کشور از آنها استفاده کرد.

وی افزود: خواهش ما این است که برای رشد مملکت و توسعه پایدار و برای عاقبت به خیر شدن کشور خودمان هم که شده از جوان‌ها بهره‌برداری کنند و آن هم تنها با ایجاد اشتغال مرتبط امکانپذیر است.

این عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه باید بگویم بخش جوانان وزارت ورزش و جوانان تنها نام جوانان را با خود دارد و کاملاً فرمالیته است و کار این وزارتخانه تنها سر کشیدن در کار فدراسیون‌ها است.

پاسخ دهید