۸۳ درصد دریافت کنندگان گواهینامه حفظ قرآن بانوان هستند

0

به گزارش به دخت به نقل از تسنیم، مهدی قره‌شیخ‌لو شامگاه شنبه در محفل بزرگ قرآن کریم با اشاره به انجام فعالیت‌های قرآنی در طول حیات ۳۷ ساله انقلاب اسلامی اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی در عرصه فعالیت‌های قرآنی و نیز تشکیل مؤسسات و خانه‌های قرآنی اقدامات خوبی انجام شده است.
رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در کشور در ۱۰ سال گذشته ابراز کرد: نقش زنان در انجام فعالیت‌های قرآنی در این ایام قابل توجه بوده که فعالیت‌های چشمگیری در این عرصه انجام شده است.
وی بیان کرد: فعالیت‌های قرآنی انجام شده در طول ۳۷ سال گذشته نعمتی است که باید ارج‌گذاری شود و ما باید شکرگذار این نعمت باشیم که در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی فعالیت‌های مطلوبی در سطح کشور انجام می‌شود.
قره‌شیخ‌لو با اشاره به اینکه ۴۰ هزار حافظ قرآنی در ۱۰ سال گذشته در سطح کشور موفق به اخذ گواهینامه شده‌اند، ابراز کرد: ۸۳ درصد از افرادی که در ۱۰ سال گذشته موفق به اخذ گواهینامه حفظ قرآن کریم شده‌اند را بانوان تشکیل می‌دهند.
وی به نقش بانوان به عنوان مادر و همسر در تربیت جامعه قرآنی تصریح کرد: آمار بالای حافظان قرآنی در بین بانوان نیز بیانگر اهمیت این موضوع است که خوشبختانه بانوان در عرصه فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور فعالیت مطلوبی دارند.
رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به اینکه قرآن کریم راهکاری برای سعادت بشری است، خاطرنشان کرد: نخستین گام در انجام فعالیت‌های قرآنی این است که دقایق و ساعات قرائت قرآن کریم در طول روز را باید افزایش دهیم.
وی بیان کرد: در زندگی امروز وقت کمتری به قرآن اختصاص داده می‌شود و باید انس بیشتری با قرآن داشته باشیم و اگر هر روز به قرائت یک آیه قرآن تلاش کنیم، در طول یک سال ۳۰۰ آیه قرآن را خوانده‌ایم که این خود یک موهبت بزرگ برای هر شخص به شمار می‌رود.
قره‌شیخ‌لو ابراز کرد: گام دوم در توجه به قرآن کریم، تأمل در قرآن کریم است و عمل کردن به قرآن نیز تکمیل کننده قرائت و انس با قرآن و تدبر در آن به شمار می‌رود که همگان باید علاوه بر خواندن قرآن به انس و تدبر در آن نیز اهتمام ورزند.
وی بیان کرد: عمل به قرآن کریم سبب سعادت افراد در زندگی فردی و اجتماعی می‌شود که در روز آخرت نیز کسانی به رستگاری می‌رسند که نورانیت قران را به همراه خود دارند.

پاسخ دهید