اسماء اسد حامی مهربان مردم وحکومت سوریه +تصاویر

0

 آغاز زندگی در لندن
“اسماءء فواض الاخرس”، زاده ، “بانوی اول سوریه” و همسر بشار اسد است. اسماء در ۱۱ آگوست در سال  ۱۹۷۵ در خانواده‌ای سنی مذهب در لندن بدنیا آمد. وی دارای پدر و مادری سوریه‌ایست. پدرش دکتر الاخرس پزشک متخصص قلب و مادرش از کارمندان عالی رتبه سفارت سوریه در لندن بود.
اسماء در دانشگاه کینگز کالج در رشته کامپیوتر و نیز سرمایه گذاری بانکی با تخصص سرمایه گذاری در دارو بیوتکنولژیک و بانکداری بین‌المللی تحصیل کرد. همچنین وی در رشته ادبیات فرانسه به تحصیل پرداخت. اسماء سپس به عنوان نماینده دویچه بانک در لندن و نیز در کمپانی جی‌پی‌مورگان چیس مشغول به کار شد.

2  4
 آشنایی با بشار
بشار اسد و اسماء در لندن با یکدیگر آشنا شدند. اسماء در  ۱۷  ژوئن سال ۲۰۰۰ به حافظ اسد معرفی شد و در همان سال این دو با هم ازدواج کردند، ولی اعلام رسمی این ازدواج در ژانویه ۲۰۰۱ صورت گرفت و هیچ عکسی هم از مراسم ازدواج در روزنامه‌ها به چاپ نرسید.
گفته  می شود که یکی از دلایلی که این ازدواج به طور مخفیانه برگزار شد و عکسی ازمراسم انتشار نیافت، خواست خود اسماء بوده است.
در حال حاضر این زوج صاحب سه فرزند هستند: حافظ (۲۰۰۲)، زین (۲۰۰۳) و کریم (۲۰۰۴). مجله Paris Match بانوی اول سوریه را “نوری در کشوری پر از سایه” دانسته است. اسماء اسد به خاطر مردم‌دوستی و فعالیت‌های بشر دوستانه خود در میان مردم سوریه از محبوبیت بالایی برخوردار است.

3
توجه خاص به امور نوجوان و جوانان
اسماء الاسد در امور متعدد و متنوعی در زمینه‌های فرهنگی و سیاسی کشورسوریه فعالیت دارد. برای مثال وی برای نوجوانان زیر ۱۸ سال این کشور برنامه‌ای به نام “شهروند فعال” طراحی کرده است با هدف تربیت نوجوانان سوری برای پیشرفت کشور و آماده شدن برای شکل دادن به جامعه مدنی آینده .

1

در همین راستا اسماء در سال ۲۰۰۵، مرکز “مسار” را برای کشف استعداد کودکان و جوانان سوریه‌ای بوجود آورد. یکی از گروه های مسار گروهی است به نام تیم سبز که به کودکان نیازمند کمک می‌کند و گفته می‌شود تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار کودک سوریه‌ای را تحت پوشش خود قرار داده است.

همچنین، بانوی اول سوریه مراکزی دایر کرده است به نام “شباب” و “فردوس” که در آن مهارت‌های تجاری با هزینه‌های بسیار پایین به جوانان سوری آموزش داده می‌شود.
حافظ فرهنگ غنی سوریه
بانوی اول سوریه به فعالیت‌های فرهنگی نیز علاقه فراوانی دارد و در این زمینه هم بسیار پرکار است. وی رییس موزه ملی دمشق است  و در این‌باره می‌گوید: گردشگرها به صنایع دستی و تاریخ سوریه علاقه فراوانی دارند. آثار باستانی سرمایه‌های با ارزش یک کشور هستند که نقش اقتصادی و فرهنگی بالایی برای پیشرفت کشور ایفا می‌کنند.
8

اسماء الاسد قصد دارد تا شبکه‌ای از موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری در سراسر سوریه راه‌اندازی کند و از متخصصان ایتالیایی درخواست کرده است تا برای ایجاد پایگاه داده های ۵ هزار مکان باستانی در سوریه کمک کنند. اسماء اعتقاد دارد میراث فرهنگی دارایی اقتصادی کشورهاست و سوریه از این نگاه، کشوری غنی است.

ملکه مهربان و ناشناس

به دلیل توجه بالای بانوی اول سوریه به مردم و مسائل معیشتی و فرهنگی شان، اسماء به صورت ناشناس به ۳۰۰ روستا، چندین مدرسه، کارخانه و بیمارستان در سوریه سر زده است تا وضعیت مردم را از  نزدیک و مستقیم بررسی کند. وی بعد از شناسایی نقاط ضعف فرهنگی و اقتصادی مردم، با توجه به نیازهای جامعه شروع به تاسیس چندین بنیاد خیریه و سازمان مردم نهاد کرده است.
6

تقدیر “آنجلینا جولی” و  “برد پیت”
به گزارش پایگاه Vogue، هنگامی که “آنجلینا جولی” و  “برد پیت” در سال ۲۰۰۹ در حاشیه برنامه توسعه سازمان ملل، با اسماء و بشار اسد ملاقات کردند، از تلاش‌های بانوی اول سوریه برای ارتقای وضعیت پناهنده‌های عراقی و فلسطینی در سوریه متعجب شدند و از وی تشکر کردند.

محافظان شما کجا هستند؟
در این ملاقات، برد پیت از اینکه بانوی اول سوریه محافظی ندارد، با حیرت از وی می پرسد: “پس محافظان شما کجا هستند؟”
همسر رئیس‌جمهور سوریه با خنده  پاسخ بازیگر مشهور آمریکایی را این گونه می‌دهد: “آن پیرزن در خیابان را ملاحظه می‌کنید؟
او یکی از محافظان من است. آن پیرمرد هم که از خیابان عبور می‌کند، او هم یکی دیگر از محافظان من است”.

7
داعشی‌ها جانوران درنده و وحشی زمینند
اسماء اسد،  چندی پیش در جشنی که به مناسبت تقدیر از دانشجویان برگزارشده بود گفت: جهان غرب انتظار دارد که دولت به جنگی که اکنون در کشور ما در جریان است، ادامه ندهد و امیدوار است که توان ادامه این جنگ را نداشته باشد.
وی ادامه داد: تمدن سوریه هفت هزار سال قدمت دارد و هرقدر هم همه تلاش کنند این تمدن هرگز از بین نخواهد رفت.
همسر بشار اسد ضمن محکوم کردن عملیات نظامی داعش علیه نیروهای دولتی و مردم سوریه در شهر دیرالزور، داعشی‌ها را جانوران درنده و وحشی زمین خواند.
اسماء در ادامه تاکید کرد: دولت سوریه با تمام قدرت به مبارزه خود در “جنگ وحشیانه‌ای” که داعش علیه دولت دمشق به راه انداخته ادامه خواهد داد.

غربی ها به اسماء چشم طمع دارند
اسماء اسد به خاطر تابعیت انگلیسی خود ، توجه زیادی را در غرب برانگیخته و در واقع مورد طمع غربی ها بوده برای تاثیرگذاری بر بشار الاسد.

5
اما تلاش غربی ها برای این که اسماء، بشار اسد رئیس جمهورسوریه را تنها بگذارد یا در جهت مورد نظر آنها وی را تغییر دهد، تاکنون بی فایده بوده است. اسماء اسد نه فقط همسرش را تنها نگذاشته  بلکه همیشه از وی حمایت کرده است.

اسماء دراظهارنظری قاطع و جالب در زمان انتخابات ریاست جمهوری سوریه  اعلام کرد که بشار الاسد رئیس جمهور کل سوریه و نه بخشی از سوریه است و من از وی در این نقش حمایت می کنم.

1

پاسخ دهید