نخستین گرمخانه زنان با ظرفیت ۱۰۰ نفر در منطقه ۲۲ تهران راه‌اندازی شد

0

به گزارش «نسیم» به نقل از سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی، فرزاد هوشیار پارسیان از راه‌اندازی نخستین گرمخانه برای زنان در تهران خبر داد و گفت: این مددسرای بانوان با ظرفیت بیش از صد نفر در منطقه ۲۲ راه‌اندازی شده است. گشت‌های خدمات اجتماعی شهرداری کیس‌ها را از سطح شهر جمع‌آوری و به این مرکز منتقل می‌کنند.

هوشیار پارسیان با اشاره به اینکه ابتدا دو گرمخانه وجود داشت، گفت: در حال حاضر به ۸ مددسرای دائمی و در نیمه دوم سال هم ۱۰ مددسرای اضطراری ایجاد کرده‌ایم. مددسرای بانوان نداشتیم که با حمایت شهرداری تهران و با مساعدت ناظر سیستم قضایی این مرکز راه‌اندازی شد.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی افزود: ۶ مددکار زن، پزشک زن در این مددسرا حضور دارند و از ساعت ۵ بعدازظهر به بعد زنان و دخترانی که فاقد مسکن هستند به این مرکز منتقل می‌شوند و به آنها یک وعده غذای گرم، حمام و لباس داده می‌شود.

وی یادآور شد که این مددسرا در چیتگر است و با حمایت‌های مردمی راه‌اندازی شده و بخش عمده‌ای از آن توسط خیرین تجهیز شده است و قرار است هیئت امنای آن هم مردمی باشد.

هوشیار پارسیان در خصوص محل این مددسرا گفت: سعی کرده‌ایم مددسرا را در محلی قرار دهیم که در محدوده بافت شهری نباشد اما دسترسی به سیستم حمل‌ونقل عمومی داشته باشد ضمن اینکه گشت‌های ۱۳۷ هم کیس‌ها را از سطح شهر جمع‌آوری و به این مرکز هدایت می‌کنند. بخش عمده‌ای از کارتن‌خواب‌های زن معتاد و معتادین ته خطی هستند.

به گفته وی، مراجعه به این مرکز به صورت خودمعرف است.

پاسخ دهید