ضرورت ایجاد تمهیدات قانونی برای تسهیلات و رفاه زنان شاغل

0

بعضی ها می خواهند همه تصمیمات و دیدگاههای مربوط به جامعه زنان را مردانه کنند!
عشرت شایق با بیان این مطلب تاکید کرد: لازم است تمهیدات قانونی و تسهیلات و رفاه زنان شاغل بخصوص مد نظر قانونگذاران و سیاستمداران حوزه زنان قرار گیرد.
عشرت شایق کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات با اشاره به “حضور چشمگیر زنان در رده‌های مدیریتی کشور”، نقش زنان را در توسعه و پیشرفت جامعه طی سال‌های اخیر بسیار موثر دانست و گفت: با وجود اینکه تعداد زنان در نیروی کار رو به افزایش است، اما پیشرفت آنها در مشاغل مدیریتی محسوس نبوده که این مسئله نیاز به توجه و کار بیشتری دارد.

عشرت شایق پژوهشگر و محقق علوم اجتماعی با تاکید بر ضرورت ایجاد تمهیدات قانونی برای تسهیلات و رفاه زنان شاغل و بیان اینکه حوزه زنان حوزه چالشی است اظها رکرد: اگر بگوییم زنان بعنوان مدیران اصلی خانواده، حامل اکثر مشکلات و بار زندگی می باشند، سخن به گزاف نگفته ایم. مدیریت اقتصاد خانواده، نقش مادری در تولد و پرورش فرزندان، پرستاری و مراقبت های روحی و جسمی فرزندان و پیگیری مسائل تربیتی و آموزشی آنان، انجام امور منزل و … از جمله وظایفی است که بر دوش زنان جامعه می باشد و در این میان چنانچه زنی، شاغل هم باشد بر حجم این وظایف و تعهدات افزوده شده و انبوهی از مسائل و مشکلات عدیده ی اداری نیز متوجه او می گردد.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلات روزافزون زندگی و استرس های متعدد فردی، خانوادگی و اجتماعی زنان، دوران افسردگی و پیری زودرس و ابتلا به انواع بیماریهای روحی و جسمی در زنان بیشتر از مردان است و از آنجایی که پژوهشگران حوزه خانواده سن پذیرش تعهدات زندگی از سوی زنان را نسبت به مردان بسیار کمتر از سن قانونی ذکر می‌کنند و معتقدند سن بازنشستگی و میزان سالهای اشتغال زنان می‌بایست خیلی زود تر از مردان اتفاق بیفتد. در همین راستا، لازم است تمهیدات قانونی اندیشیده شود و تسهیلات و رفاه زنان شاغل بخصوص در دوران حاملگی و تربیت فرزندان از جمله مدت زمان مرخصی زنان در این دوران، می‌بایست مد نظر قانونگذاران و سیاستمداران حوزه زنان قرار گیرد.
شایق خاطرنشان کرد: در موارد متعددی شاهد بوده ایم که زنان شاغل تا آخرین روز بارداری در محل کار حاضر میشوند در حالیکه هم به لحاظ مسائل جسمی و روحی مادران و هم از لحاظ کارایی و منظر اجتماعی، این وضعیت پذیرفتنی نیست بخصوص اینکه اساس برنامه های اجتماعی جامعه ما، مبتنی بر آموزه های اخلاقی و دینی نیز می باشد.
وی با بیان اینکه قوانین موجود در رابطه با زنان شاغل نیازمند بازنگری اساسی است و می تواند از جمله مسئولیت های مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی محسوب شود، خاطرنشان کرد: با اعتقاد به بحث تحکیم بنیان خانواده و تاکید بر لزوم اجرای قوانین مصوب در مورد زنان باردار و بسط و گسترش تمهیدات قانونی، بعنوان یک پژوهشگر و محقق علوم رفتاری و اجتماعی ضمن عادلانه ندانستن مدت زمان رسیدن به سن بازنشستگی زنان و کم بودن مدت زمان مرخصی دوران بارداری، از متولیان امر درخواست می نمایم نسبت به بازنگری و اصلاح قوانین مرتبط به زنان شاغل به عنوان یک مطالبه ی بحق اقدام نمایند. بدیهی است افزایش مدت زمان مرخصی دوران بارداری و مشتمل شدن آن به مرخصی قبل و بعد از زایمان می تواند پاسخی به مطالبه زنان شاغل باشد که باید در کرسی های قانونگذاری دنبال شود.
نماینده مردم تبریز در هفتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با وجود اینکه تعداد زنان در نیروی کار رو به افزایش است، اما پیشرفت آنها در مشاغل مدیریتی محسوس نبوده است.ما به به دنبال نوع نگاه فمینیستی در جامعه به زنان نیستیم بلکه خواستار تبیین جایگاه و شخصیت زن در قالبی که اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی در قانون اساسی ارائه داده است، هستیم.
کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:لازم است تمهیدات قانونی و تسهیلات و رفاه زنان شاغل بخصوص در دوران حاملگی و تربیت فرزندان از جمله مدت زمان مرخصی زنان در این دوران، مد نظر قانونگذاران و سیاستمداران حوزه زنان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: بی شک در مبحث مدیریتی، زنان ما باید ضمن خودباوری و اثبات قابلیت‌ها و توانمندی‌هایشان، تمامی نگاه‌ها را در جامعه به سمت این توانمندی و خودباوری سوق دهند تا جامعه بیش از پیش از توانایی و تدبیر آنان بهره‌مند شود.

پاسخ دهید